Skip to content Skip to footer

KÜRESEL GİRİŞİMCİ ENGELLİLER DERNEĞİ, BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANINA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

BURSA, 11.11.23 – Küresel Girişimci Engelliler Derneği (KGED), yaptığı çalışmaları aktarmak üzere Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket ORHAN’ı ziyaret etti

 

KGED yönetim kurulu ve ekip temsilcilerinden bulunduğu bir heyet ile Bursa Kent Konseyi’nin Engelliler Meclisi ile iş birliği içerisinde; dezavantajlı bireylerin toplumda daha etkin bir şekilde yer almasını desteklemek üzere gerçekleştirilen etkinlikler ve yeni planlanan projeler hakkında istişarede bulunmak üzere Şevket ORHANI ‘ı ziyaret etti.

2017’den beri Bursa Kent Konseyi kurumsal üyesi olan derneğimiz, derneklerin yaptığı faaliyetlerde bünyesinde var olan gruplar ile ortaklık gerçekleştirerek destek olan Bursa Kent Konseyi ile işbirliği yapmaktadır.

Yapılan ziyarette, Dernek Başkanımız Özgür Fehmi HAVADOS, Bursa Kent Konseyinin sivil toplum kuruluşlarını destekleme çalışmalarında üstlendiği rol için teşekkür etti. Havados; Sivil Toplum Kuruluşları yaptığı faaliyetleri daha nitelikli hale getirmesi için fiziki ortamların önemi büyük. Birde katılımcılarının büyük çoğunluğu dezavantajlılardan oluşan STK’lar için bu durum daha önemli oluyor. Bu bağlamda bize hem çalışma alanı sağladığınız hem de çalışmalarımıza katkıda bulunduğunuz için çok teşekkür ediyoruz. Bizlerde dernek olarak projelerimizle çalışmalarınıza daha fazla katkı sağlamak istiyoruz,” dedi.

KGED üyeleri, ziyaret sırasında Engelliler Meclisi ortaklığında tamamlanan “Engelli Bireylerin Rehabilitasyon ve Sağlık Haklarına Erişim” ve “Sporun Durdurulamaz Gücü” projelerindeki deneyimlerini anlattılar. İşbirliğimizin devam eden ve yeni planlanan faaliyetlerde öneminden söz ettiler. Dernek üyeleri, engelli bireylerin potansiyellerini ortaya çıkarmayı amaçlayan, su krizinin önüne geçilmesine destek olan, emisyonsuz ulaşıma ulaşmak için politika oluşturmayı hedefleyen, erişilebilirliği sağlayan, farkındalık oluşturan ve tüm dezavantajlı grupların istihdam olanaklarının güçlendirilmesini sağlayan birbirinden ayrı 10 projeyi Başkan Şevket ORHAN’a sundu. 

 

Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket ORHAN, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Küresel Girişimci Engelliler Derneği’nin yaptığı önemli projeler ve etkinliklerle toplumdaki tüm dezavantajlı kesimlere katkı sağlaması, bunun ötesinde dünyanın önde gelen sorunlara dokunuyor olmanız bizim için son derece değerli. Bu tür çalışmalar ile dezavantajlı bireylerin kendi sorunlarının yanında toplum içindeki diğer sorunlarla da ilgileniyor olduğunu gösteriyorsunuz, dedi. Şevket Orhan görüşmenin sonunda yeni hayata geçirilecek projeler hakkında değerlendirmelerinin yanında, ekibimize nasihatlerde bulundu.

Bu vesile ile Küresel Girişimci Engelliler Derneği olarak, bizi makamında ağırlayan Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket ORHAN’a, faaliyetlerimize desteklerinden dolayı BKK Genel Sekreteri Murat BAŞLAR, Yerel Gündem Şube Müdürü Yasemin TATLI ve Engelliler Meclisi Yönetim kuruluna dolayı teşekkür ederiz. 

KÜRESEL GİRİŞİMCİ ENGELLİLER DERNEĞİ

Best Choice for Creatives
This Pop-up Is Included in the Theme
Purchase Now