Skip to content Skip to footer

Gençlerin Gençler İçin Engelli Farkındalığı Arttırılması Projesi Sunumları devam ediyor…

FARKINDALIK SUNUMLARI DEVAM EDİYOR

Küresel Girişimci Engelliler Derneği’nin tarafından hayata geçirilen projede, hedeflenen 5000 gence farkındalık semineri düzenlenmesi faaliyeti Bursa Teknik Üniversitesi topluıluklarına yapılan sunumla devam etti.

Engelli haklarını ve farkındalığını arttırmaya yönelik faaliyetler düzenleyen Küresel Girişimci Engeller Derneği, gençler arasında engelli farkındalığını artırmayı hedefleyen bir girişimi başlatarak önemli bir adım atmıştı. Bursa Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşen sunumları, sosyoloji bölümü öğrencisi ve aynı zamanda Derneğimizin Üniversite temsilcisi olan Sevda ORTAN tarafından gerçekleştirildi.

Sevda Orkan Kimdir?

Sevda Orkan, Bursa Teknik Üniversitesinde Sosyoloji eğitimine devam etmekte olup, aynı zamanda aile danışmanı ve eğitim koçu sertifikalarına sahiptir.

BTÜ Engelsiz Üniversite Topluluğu’nun da yönetimnde görev alan Ortan, stajına Küresel Girişimci Engelliler Derneğinde Stajyer Sosyolog olarak devam etmektedir. 

Gençler İçin Engelli Farkındalığının Arttırılması projesinde ne mi yapıyoruz?

Projenin başlangıcında 15 dezavantajlı birey Engellilik, Hak Savunuculuğu, Farkındalık Yaratma konularında donanımlı hale getirildi ve sunum yapma becerileri kazandırıldı. Böylelikle, toplumun her kesimi ile doğru kavramlara dayalı bir iletişim, farklılıklara saygı, ve kapsayıcı toplum için yapılması gerekenler üzerine öğrencilere yönelik özel tasarlanan seminerle ile konullar işlenmektedir. 

Sizlerde okullarınızda yada çocuklarınızın eğitim aldıkları lise ve üniversite dengi kurumlarda farkındalık sunumları yapmamızı istiyorsanız, ileşim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Yada sitemizde veya sosyal medya hesaplarımızda yer alan formu doldurun.

 

Teşekkürler:

Projede emeği geçen ve destek veren tüm katılımcılara ve gönüllülerimize, BTÜ Engelsiz Üniversite Topluluğu’na ve topluluğıun Danışman Öğretim Görevlisi  Doç. Dr. Melda Medine Sunay’a teşekkür ederiz. 

Best Choice for Creatives
This Pop-up Is Included in the Theme
Purchase Now