Skip to content Skip to footer

Gençler İçin Engelli Farkındalığı Arttırılması Projesi Basın Tanıtım Toplantısı

Gençler İçin Engelli Farkındalığının Arttırılması Projesi Basın Tanıtım toplantısı Merinos AKKM içerisinde yer alan Merinos Park Sosyal Tesislerinde, kamu kurumu, sivil toplum kuruluşları, vatandaşların ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşti.

Küresel Girişimci Engelliler Derneği tarafından Türkiye Ulusal Ajansı destekleriyle gerçekleşecek projede kapsamında, başarılı, rol model olabilecek 20 – 30 yaş arası 15 dezavantajlı bireye engellilik alanında eğitici eğitimi verilecek. Eğitici eğitimi alan eğiticilerden oluşturulacak ekiplerle ilimizde faaliyet gösteren eğitim kurumlarında, gençlik merkezlerinde 14-25 yaş arası 5000 gencin önyargılarının kırılmasını, toplumun her kesimine eşit bakış açısı kazandırmak, gelişen bakış açılarıyla birlikte gelecekteki sahip olacakları iş ve meslek kollarında dezavantajlı bireylere eşit fırsatlar sunmaları için zemin oluşturulması planlanmakta.

Proje basın toplantısında söz alan Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, Dernekler ve Genel Kurul Üyesi STK’lar ile yaptıkları iş birliğinin öneminden söz etti. Başlar, “Kent Konseylerinin asli görevlerinden bir tanesi de sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerinin geliştirilmesi. Bursa Kent Konseyi bünyesinde bulunan Sivil Toplum ve Projeler Ofisimizin marifetiyle birçok projede hem ortaklık yapıyor hem de aktif rol alıyoruz. Bugün toplantısını yaptığımız bu projede bu faaliyetlerin çıktılarından biri. Bursa Kent Konseyi olarak, siz katılımcılarımız ve kurumsal üyemiz olan Sivil Toplum Kuruluşlarımızla daha güçlüyüz, o yüzden sizleri faaliyetlerimizde yer almaya davet ediyoruz” dedi.

Basın toplantısının açılış konuşulmalarından sonra söz alan Dernek Başkanımız Özgür Fehmi HAVADOS proje hakkında bilgiler verdi. Verdiği detaylı bilgiler ardından sözlerine devam eden HAVADOS; Bu projenin başarısı, engelli bireylerin günlük hayatta karşılaştıkları zorluklara duyarlılıkla yaklaşan ve onlara destek olan her katılımcının gayretine bağlı olacaktır. Birlikte güçlüyüz ve engelleri aşabileceğimize inanıyoruz, dedi. Havados konuşmasının devamında, Projelerin hazırlanmasında ve başvuru aşamasında görev alan dernek yönetimine, Bursa Ken Konseyi Engelliler Meclisine ve Bursa Kent Konseyi Eurodesk Temas Noktası Proje ekibine Teşekkür etti.

Best Choice for Creatives
This Pop-up Is Included in the Theme
Purchase Now