Skip to content Skip to footer

FARKI BEN TASARLARIM PROJESİ FİNAL YAPTI

BURSA KENT KONSEYİ İLE İŞKUR BURSA İL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN DESTEK VERDİĞİ KÜRESEL GİRİŞİMCİ ENGELLİLER DERNEĞİ’NİN HAYATA GEÇİRDİĞİ ‘FARKI BEN TASARLARIM’ PROJESİ DÜZENLENEN SERTİFİKA TÖRENİ İLE SONA ERDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi’nin destekleriyle Küresel Girişimci Engelliler Derneği tarafından hayata geçirilen ‘Farkı Ben Tasarlarım’ projesinde öğrenciler sertifikalarına kavuştu.

Bursa Kent Konseyi ile İşkur Bursa İl Müdürlüğü’nün destek verdiği Küresel Girişimci Engelliler Derneği’nin hayata geçirdiği ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Genel Müdürlüğü’nün hibe verdiği ‘Farkı Ben Tasarlarım’ projesi düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi. BURFAŞ Göl Park Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen törene, Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, 25. ve 26. Dönem Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, Bursa Büyükşehir Belediye Başkaneekili Mihrimah Kocabıyık, Bursa Kent Konseyi Başkanvekili Şuayip Toprak, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, İşkur İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen, Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim

Sönmez, Küresel Girişimci Engelliler Derneği Başkanı Özgür Fehmi Havados ve yönetim kurulu üyeleri, Osmangazi Halk Eğitim Müdürlüğü yöneticileri Erdinç Sevinç ve Yasemin Kaya, proje koordinatörleri Samet Şahin ve Yunus Küçükkaraca ile kursiyerler ve engelli dernekleri katıldı.

Bursa Kent Konseyi Başkanvekili Şuayip Toprak, “Bursa Kent Konseyi olarak Küresel Girişimci Engelliler Derneği ile birlikte ‘Farkı Ben Tasarlarım’ projesini beraber yazdık. Ayrıca, ofislerimizi ve fiziksel imkanlarımızla bu projenin yürütülmesine de destek olduk. Engelli kardeşlerimizin sosyal imkanlara ulaşması ve istihdam olanakları sağlaması adına çalışmalarımız devam edecektir. Desteklerinden dolayı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a ve tüm katılımcılara Bursa Kent Konseyi olarak teşekkür ediyoruz, kursiyerlerimize de başarılar diliyoruz” dedi.

Süpriz Projeler Yolda!
37 öğrenciye toplamda 45 sertifikanın verildiği törende konuşan Küresel Girişimci Engelliler Derneği Başkanı Özgür Fehmi Havados, “Küresel Girişimci Engelliler Derneği olarak, ‘Farkı Ben Tasarlarım’ projesiyle bir çalışmayı daha başarıyla bitirmenin gururu içerisindeyiz. Projemizde vaad ettiğimiz sayıların üzerinde faaliyetler gerçekleştirerek oldukça iyi iş çıkardığımızı düşünüyoruz. Geçen 9 aylık süreç içerisinde desteklerini bizden esirgemeyen tüm başkanlarımıza, kamu kurumu yetkililerine, sivil toplum kuruluşlarına, ofislerini kullandığımız Bursa Kent Konseyi’ne, eğitmenlerimize, başladıkları kursları yarım bırakmadan sonuna kadar azimle gelen kursiyer arkadaşlarımıza, çocuklarıyla yılmadan her gün kursa gelen annelerimize teşekkürü bir borç biliriz. Hazırlanmakta olan iki ayrı yeni projelerimizle hibe fonlarını araştırmaktayız. Yeni projelerde karşınıza çıkmak için sabırsızlanıyoruz. En yakın zamanda görüşmek üzere” dedi.

Projeye destek verenler unutulmadı
Törenin sonunda ise projeye destek veren Türkticaret.Net’e, Demo Pastacılığa, Udemy Türkiye’ye, NG Kütahya Porselen’, Sönmez Medya’ya, BUMEP – BENMEP Projesi’ne ve Osmangazi Halk Eğitim Merkezi’ne plaketleri takdim edildi.

Best Choice for Creatives
This Pop-up Is Included in the Theme
Purchase Now